Jaagujaht

Ühine Viking Lotto mängimine
Tänane kuupäev 19.03.2024 12:04:55

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 57 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
Postitus12.05.2013 22:09:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Tere.

Usun, et paljud on näinud tabelit, mille koostasin ja mis sisaldab kõiki läbi aegade välja loositud Viking Lotto numbreid. Välja näeb hetkel umbes selline -> http://liivanelord.planet.ee/viking/?1= ... 0&vt=Vaata

Alguse sai see minu enda huvist statistika järele ning samuti, et võrrelda oma praegusi ostetud pileteid kogu ajaloo vältel välja loositud numbritega. Ei saa salata, et kuigi mõttes selline tabel luua oli mul tunduvalt varem, siiski teostuseni jõudsin siis, kui Kambakast esimest korda osa võtsin.

Aja jooksul olen täiendusi teinud ning kaasfoorumlase abiga sai kõik numbrid tabelisse lisatud ja tema poolt on neid hoitud ajakohasena ning nüüd on tabeli uuendamine tänu napoleonile tunduvalt kiirem.

Kui teil on mingeid ettepanekuid, mida veel võiks paremaks teha või mis peamine - kui märkate mingeid vigu, siis palun julgelt märku anda.


Üles
 Profiil  
 
Postitus18.05.2013 20:41:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Huvi pärast vaatasin:

557 - 3 23 31 32 41 46 - 1 18
861 - 3 23 31 32 41 48 - 2 11

703 - 5 22 23 27 37 38 - 2 42
788 - 5 22 23 27 37 45 - 12 38

Võib-olla on neid sarnaseid loosimisi veel, mis jäid kahe silma vahele.


Üles
 Profiil  
 
Postitus18.05.2013 21:19:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Täitsa tõsi, need on ainsad loosid, milles on kuni 5 samasugust numbrit.

Tegin andmebaasi päringu veel sarnaste numbrite kohta -> http://liivanelord.planet.ee/viking/sarnased.php


Üles
 Profiil  
 
Postitus30.05.2013 00:08:50 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Kui kedagi peaks huvitama, siis kirjutan, mis võimalusi http://liivanelord.planet.ee/viking (ja ka Eurojackpot väikeste erinevustega) endas sisaldab.

Kel huvi, saab huvi pärast numbritega mängida, klikates ringnooltega taustaga nuppe 1,2...11, mis genereerivad juhusliku numbri õigetes numbrite vahemikes ning ilmuv number ei kattu ühegi varem sisestatud või genereeritud numbriga. Samuti saab numbreid sisestada käsitsi.

Kui mängid reaalsete piletitega, on võimalik aktiveerida pileti periood, asetades linnuke kasti "Alates loosimisest", kus esimene number on loosi number, millest alates pilet on ostetud ja teine on periood. Kui nimekirjas olevad numbrid ei sobi, võid vajutada Vaata ning seejärel aadressireale sisestada sobivad väärtused vastavalt "algus=" ja "kestus=" järele.

"Lisavalikud" võimaldavad mõningaid seadistusi. Kui eelnevalt on mõni vaikeväärtus muudetud, on see tekst lehe laadimisel punane, muul juhul hall.
"Näita kogu tabelit" näitab 100 viimast loosimist, et tabel liiga pikk poleks.
"Näita tabelit värvilisena" loob piltlikuma ülevaate väljaloositud numbrite hulgas. Iseasi, kas see midagi annaks, aga ei hakka ära eemaldada ka seda võimalust veel, sest muidu jääks sellele kohale tühi "auk". :D
"Näita numbrite esinemissagedust" loob lehe paremasse serva kaks tabelit - esimene sisaldab lotonumbrite hulka ning teine näitab, millal viimati iga number välja loositi. "Nr" on lotonumber ja "V" on nädalate hulk, mitu nädalat tagasi välja loositi.
"Kasuta X viimast loosimist" võimaldab kogu tabelist ja statistikast jätta välja kõik loosid, mis jäävad valitud hulgast välja (ehk vanemad loosid).
"Ära arvesta sageduste tabelis X viimase loosimise tulemusi" on iseenesest väga huvitav võimalus - sa saad numbreid ette ennustada. Kui valid näiteks "2", siis kahel viimasel loosimisel välja loositud numbreid statistika ei arvesta. Siiski kui kahe viimase nädala jooksul on tulnud piletile võit, siis arvutatakse see võidusumma hulka.
Veel saab luua statistika eraldi ridade kaupa, mida saab valida "Koosta statistika ainult X rea kohta". Read on järjest, põhinumbrid I, II, III, IV, V ja VI (1-6) ja lisanumbrid lisa1 ja lisa2.

Nupp "Vaata" saadab sisestatud andmed töötlemisele ning "Puhasta" viib kõik eelnevad lahtrid vaikeolekusse (v.a seadete vasak rida).

Kui sisestatud on vähemalt 6 numbrit (lihtpilet) või enam (süsteemipilet), siis pärast Vaata vajutamist avaneb tabeli kohal kokkuvõte piletist rebitud paberi taustal.

Kui eelnevalt on sisestatud pileti periood ning tabelis olevad loosid kattuvad tervenist või osaliselt pileti perioodiga, siis on need read esile tõstetud. Kui pileti numbrid sisaldavad piisavalt tabamusi, mis annaksid mingi võidu, siis on "Tabamus" veeru all tabamuse nimi.
"Võit" arvestab, kas pilet on lihtpilet (6 numbrit) või osaline pilet (<6 numbri) või süsteemipilet (>6). Seetõttu kui tabamus on näiteks 2+1 (suurim tabamus), siis süsteemipileti puhul arvutatakse võit süsteemumängu võidutabeli kohaselt.

Tabelist paremal pool väike tabel näitab, milliseid tabamusi ja kui palju on kogu ajaloo peale kokku tulnud ja iga tabamuse rahaline väärtus. "5+1" rahaline väärtus on muutuv ning seetõttu oma tabelites ma seda kasutada ei saa. Võidusummad kalkuleeritakse ligikaudse keskmise minimaalse võiduga, milleks arvestasin 20 000€.

Kõik mahakriipsutatud võidud ei ole sendi pealt täpsed. Kui võidusumma ei ole maha kriipsutatud, siis on see täpne võidusumma.

Üldiselt on kogu info ka lehel olemas, kui liigutada kursor soovitud kohta ning ilmub kursori taha küsimärk.


Üles
 Profiil  
 
Postitus31.05.2013 12:05:20 
Eemal

Liitunud: 25.04.2013 14:10:20
Postitusi: 3
Väga huvitav leht! Ja tänu Sinu lehele sai enda hinge torkiv küsimus lahendatud:

Nimelt olen enamvähem Vikingu algusaegadest (Eestis) mänginud nn "Standardpiletiga" ehk siis netist ostes iga kord samad numbrid. Kuid kuan aastatega on olnud ka pikki mittemängimise perioode ning ka juhuslikke vahelejäämisi, kuna pilet ununenud osta, siis tihti olen leidnud ennast mõttelt et äkki oleks oma standardpiletiga just x loosimist tagasi mingi suurema summa võitnud.

Tänu Sinu süsteemile (lasin kõik oma 10 standard-mänguvälja masinast läbi) selgus et ma pole jackpotti maha maganud. :) Tõenäoliselt on jäänud mõned circa 80 € võidud võtmata aga see pole ka väga märkimisväärne.


Tänud Sulle sellise mootori koostamise eest!


Üles
 Profiil  
 
Postitus31.05.2013 19:32:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Jägermeister kirjutas:
Väga huvitav leht! Ja tänu Sinu lehele sai enda hinge torkiv küsimus lahendatud:

Nimelt olen enamvähem Vikingu algusaegadest (Eestis) mänginud nn "Standardpiletiga" ehk siis netist ostes iga kord samad numbrid. Kuid kuan aastatega on olnud ka pikki mittemängimise perioode ning ka juhuslikke vahelejäämisi, kuna pilet ununenud osta, siis tihti olen leidnud ennast mõttelt et äkki oleks oma standardpiletiga just x loosimist tagasi mingi suurema summa võitnud.

Tänu Sinu süsteemile (lasin kõik oma 10 standard-mänguvälja masinast läbi) selgus et ma pole jackpotti maha maganud. :) Tõenäoliselt on jäänud mõned circa 80 € võidud võtmata aga see pole ka väga märkimisväärne.


Tänud Sulle sellise mootori koostamise eest!

Kusjuures täpselt seesama huvi motiveeriski mind seda tabelit looma, mis kontrolliks numbreid. Ka minu standardpilet ei ole võitnud midagi olulist. :)

Huvitaval kombel ei ole mul ühegi juhuslikult genereeritud numbritega jackpoti piletit välja võluda. :D Testimise eesmärgil muidugi on saanud käsitsi õiged numbrid olemasolevate loosimiste pealt võtta, aga et täiesti juhuslikult, seda pole juhtunud.

Mida rohkem olen sellega tegelenud, seda enam ma tean, et jackpoti võitmine on võimatu. Umbes sama, mis "mida rohkem ma tean, seda enam taipan, et ma ei tea mitte kui midagi". :D


Üles
 Profiil  
 
Postitus31.05.2013 20:37:42 
Eemal

Liitunud: 13.04.2013 16:41:44
Postitusi: 97
LiivaneLord kirjutas:
Täitsa tõsi, need on ainsad loosid, milles on kuni 5 samasugust numbrit.

Tegin andmebaasi päringu veel sarnaste numbrite kohta -> http://liivanelord.planet.ee/viking/sarnased.php

Aga kuidas seda päringut sisestada?


Üles
 Profiil  
 
Postitus31.05.2013 22:49:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Komm kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
Täitsa tõsi, need on ainsad loosid, milles on kuni 5 samasugust numbrit.

Tegin andmebaasi päringu veel sarnaste numbrite kohta -> http://liivanelord.planet.ee/viking/sarnased.php

Aga kuidas seda päringut sisestada?

See fail sisaldab ainult ühte konkreetset päringut andmebaasis, et tuua välja sarnaste numbritega loosid. Osa asju on kärbitud ning seetõttu muud funktsioonid ei toimi.

Õige fail on ikka http://liivanelord.planet.ee/viking/index.php


Üles
 Profiil  
 
Postitus14.06.2013 23:05:32 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Lisasin loosi numbrite ette kaare, mis näitab, millistel loosimistel pilet osaleb. Samuti on nähtavad kõik loosimised (olemasolevad ja tulevased), et oleks piletist parem visuaalne ülevaade. Kuid see toimib ainult siis, kui pileti algus ja kestus on valitud nimekirjast.

Näiteks -> http://liivanelord.planet.ee/viking/ind ... 0&vt=Vaata

Samuti lisasin eraldi nupu, mis tühjendab ainult kõik sisestatud loosinumbrid. Osutus üsna tülikaks mitme pileti sisestamisel kogu aeg eelmisi numbreid kustutada, kui oli vaja alles jätta loosi alguse ja kestuse andmed.

Selle tegemine osutus tiba raskemaks, kui ette kujutasin, kuid tundub, et buge sisse ei sattunud. :)


Üles
 Profiil  
 
Postitus29.07.2013 21:38:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Viking lotto ja Eurojackpoti lehtedel saab nüüd ka otse sinna kommentaare lisada. :)


Üles
 Profiil  
 
Postitus30.09.2013 23:03:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Täna tuli kommentaar Eesti lotolt: :lol:

Pilt

http://liivanelord.planet.ee/viking/


Üles
 Profiil  
 
Postitus01.10.2013 13:02:33 
Eemal

Liitunud: 13.04.2013 16:41:44
Postitusi: 97
Vaatan, et rahvas on Sinu loodud lehe üles leidnud. Külastus ja päringute arv jõudsalt tõusnud. Ise arvan ka, et üle keskmise Sinu lehel ringi tuuseldanud. :D


Üles
 Profiil  
 
Postitus01.10.2013 17:49:01 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Komm kirjutas:
Vaatan, et rahvas on Sinu loodud lehe üles leidnud. Külastus ja päringute arv jõudsalt tõusnud. Ise arvan ka, et üle keskmise Sinu lehel ringi tuuseldanud. :D

Nojah, aitan alati, kui oskan ja saan. Kui leheküljastaja ükskord taipab, kui halb on investeering lotopiletitesse, siis on mu eesmärk täidetud. :lol:


Üles
 Profiil  
 
Postitus20.03.2014 19:06:17 
Eemal
Site Admin

Liitunud: 12.04.2013 21:32:34
Postitusi: 239
Asukoht: Tartu
Lord, kas Su lehe süsteem arvutab kõik võidud kokku. Näiteks kui osta 9 numbriga pilet ja võita seal 5+2, et kas siis tulemuseks tuleb 5+1 ja mitu korda 5 tabamust ja mitu korda 4 tabamust jne jne?


Üles
 Profiil  
 
Postitus22.03.2014 16:42:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
bigu kirjutas:
Lord, kas Su lehe süsteem arvutab kõik võidud kokku. Näiteks kui osta 9 numbriga pilet ja võita seal 5+2, et kas siis tulemuseks tuleb 5+1 ja mitu korda 5 tabamust ja mitu korda 4 tabamust jne jne?

Kõik liidab kokku ehk koguvõit, mille pileti saaks. Küll aga ei saa pileti võiduks anda 5+1, 5+2, 6+1 ja 6+2 tabamuse korral täpset võidusummat, kuna võidusumma sõltub selle väljaloosimisest või võitjate hulgast.

5+1 ja 5+2 tabamuse korral korrutatakse iga 5+1 lihttabamus 40 000€-ga, mis on minu poolt valitud number.
6+0, 6+1 ja 6+2 tabamuse korral on võidusummaks lihtsalt "jackpot".

See tegelike tabamuste hulk sai viimase muudatustena vist tehtud. Varem näitas näiteks 4+0, 4+1 ja 4+2 tabamusi koondatuna lihtsalt "4" tabamusena (ja näiteks 5+1, 5+2 lihtsalt 5+1 tabamusena), kuid see tundus liialt eksitav. Selle tõttu sai loodud lisaks lihtpileti tabeli andmetele ka süsteemipileti tabeli andmed.

Samuti pole võidusummad täpsed nendel vanadel loosimistel, mille kohta Eesti Loto kodulehel andmed puuduvad. Tegemist on siiski Eesti võidusummadega.

Kui võidusumma pole sendi pealt täpne, on see mahakriipsustatud number. Mahakriipsutatud number peaks andma ülevaate võidu suurusest.

Täpsem info peaks kajastuma igal konkreetsel võidusummal võidusumma lahtris. Vii kursor võidusumma kohale ja see selgitab konkreetselt, mitu lihttabamust see võit sisaldab. Need süsteemipiletite lihttabamuste hulga andmed on mul lisatud andmebaasi ning allikaks on Eesti Loto koduleht.

Kui kuskil on viga, siis olen väga tänulik selle info teatamise eest.

Hetkel tegemist vajavate asjade nimekirjas oleks ridade eristamine, kui külastaja on valinud seadetest, et statistikas kajastuks konkreetse rea statistika. Hetkel loositabel ei kuva midagi selle kohta.

Teisene asjana peaksin üle vaatama veebilehe koodi, mis pealtnäha ei muudaks midagi, aga pean veenduma, et miskeid soovimatuid muutusi see ei tekitaks.

Kuna rohkem hetkel ei tea midagi, mida teha võiks ja eelnimetatud asjad pole väga olulised, siis lähiajal plaanis midagi teha ei ole.


Üles
 Profiil  
 
Postitus01.07.2014 18:47:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Mida Keno lotost arvate? Tundub päris huvitav mäng olema. Saab valida 1€ eest kuni 10 numbrit ja siis loota, et mõni täppi läheb või vastupidi - mitte ükski ei taba. :P :D


Üles
 Profiil  
 
Postitus01.07.2014 18:50:43 
Eemal

Liitunud: 12.04.2013 22:39:54
Postitusi: 922
LiivaneLord kirjutas:
Mida Keno lotost arvate? Tundub päris huvitav mäng olema. Saab valida 1€ eest kuni 10 numbrit ja siis loota, et mõni täppi läheb või vastupidi - mitte ükski ei taba. :P :D


Sain kunagi 10-st 8 ja vaid 280 eeku, panus oli 2 krooni. Fakk, panus oleks võinud suurem olla ja 1 number rohkem :lol:

_________________
https://t.me/pump_upp


Üles
 Profiil  
 
Postitus09.07.2014 18:55:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Aega võttis, aga asja sai. Kogusin kokku ka Keno Loto tulemused alates loosist 7067 ning tegin uue lehe -> http://liivanelord.planet.ee/keno

Muuhulgas sai natukene täiustatud kujundust, mis hiljem aktiveerub ka Vikingu ja Eurojackpoti lehel.

Muus osas on leht sarnane, aga ära kaotasin kogu tabeli kuvamise võimaluse ning selle asemel on leheküljed, mis avavad tabeli vastavast vahemikust. Kui lehekülge ei ole valitud (vaikimisi), näitab 100 viimast loosimist, lehekülje puhul näitab korraga 1000 loosimist.

Leheküljed kasvavas järjekorras vastavad loosi numbrite kahanevale järjekorrale.

Pilt


Üles
 Profiil  
 
Postitus14.07.2014 20:11:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Uuendatud on nüüd ka Viking Lotto ja Eurojackpoti statistikalehed.

Paras aeg nüüd kõigest koopia teha. :)


Üles
 Profiil  
 
Postitus16.07.2014 17:03:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Väike parandus jõudluse osas. Lisavalikuteta lingi korral Keno Loto lehe laadimine 1-2 sekundit, senise 7-10 sekundi asemel. Mingil määral mõjutab ka Vikingu ja eurojackpoti lehte.


Üles
 Profiil  
 
Postitus20.08.2014 21:48:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Lisasin täna Google analytics skripti lehele. Esimese lingina tuli välja, et keegi rootsist tahtis viimaseid Vikingu tulemusi mu andmebaasi lisada. :D Kuna Eesti Loto venitab tulemustega, siis muidugi need andmed andmebaasi ei lähe.


Üles
 Profiil  
 
Postitus25.08.2014 19:50:11 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Kui aega ja veel rohkem viitsimist on, siis optimeerin veebilehe koodi, et server numbreid kiiremini arvutaks. Idee on selles, et andmebaas ei sisaldaks enam mitte väljaloositud numbreid, vaid hoopis väärtusi 0 ja 1 vastavalt andmebaasi veergude väärtustele (1-48). Sedasi saaks asendada numbrite võrdlemise funktsiooni hoopis nende väärtuset (0 ja 1) kokkuliitmisega, mis teoreetiliselt peaks olema kordi kiirem operatsioon. Või siis lisan olemasolevale tabelile juurde veerud, mis sisaldavad numbrite tabamust. Samas suurendab see märkimisväärselt andmebaasi mahtu ning selles mõttes pole üldse kindel, kas see mingit tulemust annab. Kui praegu on 18 veergu, siis muudatuse käigus saaks 66 veergu. :-|


Üles
 Profiil  
 
Postitus25.08.2014 22:58:40 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 01:28:14
Postitusi: 1232
Asukoht: Tallinn
Ma ei saa küll hetkel päris täpselt pihta mida selle 0 ja 1 alla mõtled, aga kui nii nagu mina mõtlen, tekiks ju päise tabelisse ainult üks veerg juurde.
Hoiatuseks olgu öeldud, et kiiremaks saad asjad sel moel vaid siis, kui neid baasi tasemel juba päringus teed. PHP tekitab paraja overheadi ja seal ei pruugi sellest mingit abi olla.


Üles
 Profiil  
 
Postitus26.08.2014 00:40:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Tegin SQL päringuga sellise tabeli:

Pilt

Sa pead silmas, et need nullid ja ühed läheksid ühte veergu ning pärast võtan need sealt välja PHP massiivina? See on päris hea idee. (y)

Mu mõte on selles, et kui praegu teeb server andmete võrdlemist kujul

for($i=1;$i<=$num_count;$i++){
if(in_array(...))then x=x+1 ...
}

siis minu idee on see, kui teha seesama tegevus kujul

x=p1+p2+p3+p4...+p48;

PHP-l tundub olema funktsioon array_sum() ning sel juhul saaks need false/true väärtused liita kujul

x=array_sum($array);

Ehk siis kui lisan uusi andmeid andmebaasi, toimuks ühekordne andmete otsing, mida hiljem tavalise päringuga enam ei sooritata. Samuti on väga lihtne nendest andmetest statistikat luua, kuna vaja lihtsalt õigest reast õiged väärtused kokku liita, mitte enam numbrite otsingut teha.

Mul töötab arvutis skript, mis töötab taustal ja töötleb kombinatsioone ning kohe kui selle andmete võrdlemise asendasin nendesamuste 0 ja 1 väärtustega, tõusis skripti jõudlust 20 korda. :D Seal mul tegelikult ongi need andmed massiivis ja lihtsalt liidan numbrid kokku.


Üles
 Profiil  
 
Postitus26.08.2014 12:49:14 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 01:28:14
Postitusi: 1232
Asukoht: Tallinn
Ühe veeru all mõtlesin tegelikult ühte unsigned bigint veergu. Kahendsüsteemis on see 64 bitti ehk 1011...1001
Sinna saab salvestada tulemuse nii, et iga bitt näitab kas vastav number loositi või mitte.
Selle saab kokku panna nii, et võtad numbrid mis loositi ja liidad kokku 2^number1+2^number2+2^number3
(^ märgi alla mõtlen siin astendamist)
Kui loositi näiteks numbrid 3,7,11,22,34,41, siis liidad
2^3 + 2^7 + 2^11 + 2^22 + 2^34 + 2^41

Kui tahad nüüd näiteks statistikat, mitmel loosimisel oleks etteantud numbritest vähemalt 5 numbrit pihta saanud, siis saab seda teha nii, et kõigepealt paned etteantud numbritest samasuguse summa kokku ja päringus kasutad
bit_count(tulemus & summa)>=5

Kui tahad näiteks teada, mitmel loosimisel on number 3 välja loositud, siis kasutad tingimust:
tulemus & 8 > 0
(8 selleks, et seal peab olema kaks astmel kolm)

Ok, tegin natuke lihtsustatud näited kuna tegelikult on meil ka õnnenumber ja lisanumbrid, aga kuna kasutada on 64 bitti, siis mahuvad ka need sinna ilusti ära. Kui enne kokku pole puutunud, siis vajab see bittidega tegelemine pisut harjumist, kuid hiljem võib sellest ka mujal kasu olla ;)
PS. kahendsüsteem ja bitid pole ilmaasjata, kuna arvuti hoiab ja töötleb andmeid kahendsüsteemis, siis on operatsioonid bittidega ikka oluliselt kiiremad kui mingi muu loogika tegemine. n+1 veeru tegemisel on mõte vaid siis kui on vaja andmeid nende veergude järgi indekseerida.


Üles
 Profiil  
 
Postitus26.08.2014 16:47:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Napoleon, sa oskad asju hästi seletada, kuid hetkel ütlen ausalt, et ei saa mitte essugi aru. :(

Ok, viimane loos sisaldab numbreid 3, 7, 11, 22, 34 ja 41 ning nende astenduste summa on 2216207321224.

Kui on pilet numbritega 10, 7, 11, 22, 34 ja 41 ehk 5 läheb pihta, siis kindlaks teen selle kuidas?

10, 7, 11, 22, 34 ja 41 summa on 2216207322240.
if(bit_count(2216207322240)==5)

Sedasi?

PS! Ühe asja unustasin siiski ära. Kui statistikas pole oluline, milline number konkreetselt sai tabamuse, siis tabelis on vaja kuvada, et vat näiteks 3 sai tabamuse loosis X veerus Y (Y=3) ning see on vastavalt punast või rohelist värvi. Kui praegu on see lihtsalt kujul:

for($i=1;$i<=6;$i++){
if(in_array(databasenr[i],inputarray)){
x=x+1;
$color[i]="red";
}
}
echo ... //row

siis kuidas bititasandil kindlaks teen, millise veeru number on tabamusega ehk punane? Või pole siis bittide loendamist vaja?


Üles
 Profiil  
 
Postitus26.08.2014 17:06:25 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 01:28:14
Postitusi: 1232
Asukoht: Tallinn
Proovin siis natuke algusest puust ja punaseks teha. Kahendsüsteemist on ainult 1 ja 0. Näiteks üks on seal 001, kaks on seal 010, kolm 011 jne.
Tegeleme esialgu pisemate numbritega, oletame et on ainult kolm numbrit ja neist loositakse välja kaks. Ehk võimalik on välja loosida numbrid 1,2 ja 3. Iga bitt on üks number. Kui näiteks loositi välja tulemus 1 ja 3, siis bittidena on see 101.
Kui tahame nüüd teada, kas number kolm loositi välja, siis võtame 2^3 ehk 100 ja paneme selle and-ga kokku:
101 & 100 = 100(järelikult loositi, kuna tulemus pole 0)
kui aga võtame numbrid 1 ja 2 ja tahame teada, millised neist pihta läksid, siis liidame kokku 2^1 + 2^2 = 011. Kui võrdleme seda loosimisega:
101 & 011 = 001 ehk pihta läks üks number(siin pead lugema bitte mitte summat, seda teeb näiteks mysql funktsioon bit_count
Ainuke milleks selline bitmask ei sobi on see, kui tahad teada, mis järjekorras numbrid välja loositi.


Aga alustuseks vaata näiteks seda http://code.tutsplus.com/articles/under ... tive-11301
...konkreetse keele süntaksi võid hetkel kõrvale jätta, tee lihtsalt selgeks, mida bitwise and ja bitwise or teevad. Kui see teadmine olemas on, siis võib edasi vaadata kuidas mingi konkreetne küsimus ära lahendada.


Üles
 Profiil  
 
Postitus26.08.2014 17:40:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Tänan lingi eest. Tundub, et seal on asi maakeeli lahti seletatud ning samuti tunduvad bitid olema hoopis teine maailm, mida seni näinud olen. Seega tähendab suurt süvenemist. (y)


Üles
 Profiil  
 
Postitus26.08.2014 18:12:07 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 01:28:14
Postitusi: 1232
Asukoht: Tallinn
Ok, eks uuri ja katseta natuke, kui bittidega rohkem sina peale oled saanud, siis vaatame kuidas neid konkreetse lahenduse juures kasutada saab :)


Üles
 Profiil  
 
Postitus26.08.2014 19:59:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 18.04.2013 00:30:04
Postitusi: 432
Kui võtta sinu näide ja üks lollile lihtsustav näide netist 101100 = 1*2^5 + 1*2^3 + 1*2^2, siis algusest saan aru:

1 ja 3 - 2^1+2^3 = 1*2^3 + 0*2^2 + 1*2^1 + 0*2^0 = 1010 (nulli jätsid lõpust meelega ära?)
3 - 2^3 = 1*2^3 + 0*2^2 + 0*2^1 + 0*2^0 = 1000 (siin ka?)

Mina saan:
1010 & 1000=1000

Aga edasi jookseb kinni:

1 ja 2 - 2^1 + 2^2 = 1*2^2 + 1*2^1 + 0*2^0 = 110
1 ja 3 - 2^1 + 2^3 = 1*2^3 + 0*2^2 + 1*2^1 + 0*2^0 = 1010

0110 & 1010=0010=2

Kus see viga tekkis? :(

EDIT: Või siis bit_count(0010) võrdub samuti ühega?

EDIT2: AA, sain pihta loogikale. :D :D :D Vägev, peaks mainima. Nii lihtsalt saab andmeid võrrelda. :shock:


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 57 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
POWERED_BY
et 3.0.10