Jaagujaht
http://foorum.jaagujaht.ee/

Kes, kui kaua ja millist lotot mängib?
http://foorum.jaagujaht.ee/viewtopic.php?f=5&t=56
1. leht 1-st

Autor:  LiivaneLord [ 13.06.2014 20:41:58 ]
Teema pealkiri:  Kes, kui kaua ja millist lotot mängib?

Kunagi lapsena (2000, 2001 vms) ostsin oma vähese raha eest üsna palju pileteid. Sai taarat otsitud ja mingi aeg tuli lambist lühiajaline mõte osta pileteid. Ei mäleta, millised need olid, aga mingid suvalised, kraabitavad piletid olid. Õnneks oli mu mängimine läbi kaalutletud ning juba enne piletite ostsin tegin selgeks, kui palju raha maksimaalselt kulutan. Üldiselt siis jõudis kohale, et loto mängimine on raha raiskamine.

Üks kord oli ka naljakas lugu. Kuna Nõmme turul vist maksti taara eest rohkem, siis jalutasin Pääskülast jalgsi Nõmme turule ning viisin taara sinna. See oli vist enne eelnevalt mainitud piletite ostmist. Märkasin seal turu lähedal kasiinot. Ma ei tea, kas ma teadsin, mida kasiino endast kujutab, aga igatahes astusin sinna sisse. Ilgelt lahedad aparaadid olid seal ja neid oli palju. Paraku ma vist esimese aparaadini ei jõudnudki, kuna mulle tuli vastu turvamees või keski ning küsis, et mida ma soovin. Arvan, et ma siiski teadsin, mis aparaadid need on, sest mu vastuse peale ta küsis, et palju mul raha on. Raha mäletan täpselt, 32 krooni sain taarast. Turvamees vastas selle peale, et heal juhul saan selle raha eest paar minutit mängida. Seejärel vihjas ta mu alaealisusele ning viitas lahkumisele. Viisakas turvamees oli, mäletan.

2005 ostsin vist mõned Viking Lotto piletid, millega mängisin. Pliks-plaks arvatavasti. Viking Lotto on peamiselt ainus loto, mis on oma süsteemilt lihtne. Onu ja vanaema ka vist mängisid seda vähesel määral, ma ei tea, mitme piletiga. Võib-olla 10 piletit ostsin kokku sellel ajal.

Mingi 2007, 2008 ostsin ka ühe kümne loosimise pileti ehk 10 välja seega. Siis mõtlesin ka välja numbrid, millega soovin mängida ning kasutada neid ka edaspidi. Kuna tulemus oli kasin, siis rohkem ei ostnud.

Uuesti tärkas huvi siis, kui need veidrad kambaka tüübid röövisid Eesti Lotost ligi 200 000€. Märkasin korra varem ka sellist üritust HV-s, aga kuna mul oli oma arvamus lotost, siis isegi ei lugenud esimest postitustki läbi. Pärast võitu aga ahvatles mõte, et kambakesti ostes saab osta ju süsteemipileteid ehk valida enam kui 6 numbrit piletil.
Paralleelselt sellega meenusid ka mu aastaid varem välja mõeldud numbrid, millega oleksin soovinud mängida ning tekkis huvi, kas need numbrid on vahepealsel ajal või üldse kunagi miskit suuremat võitnud.
Sealt sündis http://liivanelord.planet.ee/viking/ idee. Ainus hea või halb info minu jaoks oli see, et väga sitad numbrid olid mul valitud. Mida rohkem sellega tegelesin, seda enam sai selgeks, et loto on LOTO ehk üksinda on seda väga igav mängida ning tulemust sellel pole. Samuti mida aeg edasi, seda enam sai selgeks, et rohkem valitud numbreid ühel väljal suurendab tõenäosust saada tagasi 25% või vähem. Samuti sai ajendiks Kambaka lahkumine HV-st. Õige otsus oli. Ka Alar Toom teadis, mida tegi ja millega riskis või õigemini - millega riskida polnud vaja.

JaaguJaht on üks parimaid ettevõtmisi ning loomulikult olen tiba uhke ka, et mina selle nime välja mõtlesin. :P Kui võimalusi enam, võtan kindlasti ka tulevikus osa, aga kuna pliks-plaks on igav ning on huvi oma kombinatsioone proovida, siis hetkel mängin vaid individuaalselt. 5€ korraga ja ei essugi rohkem. :) Seni 30€ läinud, 8,6€ tagasi tulnud. Krdi statistika - love it, hate it. :D

Autor:  Komm [ 13.06.2014 22:58:22 ]
Teema pealkiri:  Re: Kes, kui kaua ja millist lotot mängib?

Päring panga lingile. Kahe aastaga iga jumala päev 1,43€ mängu pannud ja tagasi alla 175€ (kahe aasta jooksul). Kuradi hästi elame! Kusjuures viimasel ajal annan fortuunale vaid võiduvõimaluse, üks Viking Loto ja üks Eurojackpoti pilet nädalas.
"Üldiselt siis jõudis kohale, et loto mängimine on raha raiskamine." Kuldsed sõnad, LiivaneLord!

Autor:  LiivaneLord [ 13.06.2014 23:15:08 ]
Teema pealkiri:  Re: Kes, kui kaua ja millist lotot mängib?

Ei no mis nad kuldsed olid, sest kui raha vähe, pole lotot eriti mõtet mängida. Aga see on suhteline, sest õnnele peab ju võimaluse andma. :D

Autor:  LiivaneLord [ 13.06.2014 23:26:52 ]
Teema pealkiri:  Re: Kes, kui kaua ja millist lotot mängib?

Jaagu jaoks ei ole olemas ühtegi valemit, aga käsi küll ei tõuseks valima numbreid 1, 2, 3, 4, 5 ja 6, kuigi sellel on täpselt samasugune tõenäosus pihta saada. :D

Autor:  napoleon [ 14.06.2014 11:08:37 ]
Teema pealkiri:  Re: Kes, kui kaua ja millist lotot mängib?

Lord, asja võib ka niipidi vaadata, et just sellised numbrid peaksidki valima kuna nii arvavad kõik, et selliseid pole mõistlik valida ja kui Jaagu saad, siis tõenäoliselt ei pea seda mõne teise mängijaga jagama ;)

Autor:  LiivaneLord [ 14.06.2014 20:06:09 ]
Teema pealkiri:  Re: Kes, kui kaua ja millist lotot mängib?

napoleon kirjutas:
Lord, asja võib ka niipidi vaadata, et just sellised numbrid peaksidki valima kuna nii arvavad kõik, et selliseid pole mõistlik valida ja kui Jaagu saad, siis tõenäoliselt ei pea seda mõne teise mängijaga jagama ;)

See lohutab jah. :lol: :lol: :lol:

Autor:  jkddp [ 17.06.2014 22:03:14 ]
Teema pealkiri:  Re: Kes, kui kaua ja millist lotot mängib?

mina mäletan oma esimest lotomägimist sõnadega:

hei sina seal
viska viis
miks siis
sest uus loos on viis
hind krooni viis
uus võitmis viis
pileteid on viis
uus loos ootab siis.

kui nüüd nende numbrilotodega mäletada siis.
parim mälestus on bingoloto saatest kus stuudiomängus sai võidetud 6000eeki
mängus oli 30k eeki aga peale minu astus veel rahvast juurde ja tõmbasid mu summa alla.
selle raha eest läksin vist 97 aastal autokooli 16-aastaselt. muidu vast poleks läinud.
mida head mälestused!

Autor:  bigu [ 30.05.2016 14:02:14 ]
Teema pealkiri:  Re: Kes, kui kaua ja millist lotot mängib?

Tegin ka väheke statistikat. Niipalju kui pangaväljavõtetest saab välja lugeda (alates aastast 2005) ja... *#¤%"!???"@½§\!
Üllatavad numbrid.
Võiduprotsent 23,5
Pakun, et ükskõik millise pensinonisambaga oleks rohkem teeninud.

Üllataval kombel on mul ühe eelkõnelejaga sama kulutuste summa - keskmine tuleb 1,44€/päevas 11 aasta jooksul (kui ma sel aastal rohkem raha loto alla ei pane).
...ja seda on liiga palju.

Tuleb vist lõpetada ja hakata raha kuhugi mõistlikumasse kohta "paigutama".

Või mis Te arvate?

Autor:  napoleon [ 31.05.2016 15:51:10 ]
Teema pealkiri:  Re: Kes, kui kaua ja millist lotot mängib?

Investeeringuna on loto selline kahtlane asi ehk nii tootlus kui risk on ülikõrged :D
Aga mõni pilet võiks ikka olla, kui Jaagul peaks tulema tahtmine külla tulla, ei tasu tal ju nina ees ust kinni lüüa ;)

Autor:  Komm [ 01.06.2016 15:57:21 ]
Teema pealkiri:  Re: Kes, kui kaua ja millist lotot mängib?

bigu
Mõni indiviid peab elama 1,44 € päevas. Noh, 3 € nädalas, viking+ euro peaks olema veel ok.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/