Jaagujaht

Ühine Viking Lotto mängimine
Tänane kuupäev 19.03.2024 08:48:47

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Foorum on lukus See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 95 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kas osaleksid kellegi teise eestvedamisel korraldatud Kambakas?
Olen igal juhul nõus järmgistes kambakates osalema, kui eestvedajaid on rohkem kui üks ja sellega risk, et keegi kohe vahele jäämata kambaka raha mittesihipäraselt kasutab, minimeeritud. 91%  91%  [ 51 ]
Olen nõus osalema vaid siis, kui kambaka korraldamiseks registreeritakse juriidiline isik, et asi läbipaistvam oleks. 4%  4%  [ 2 ]
Ei osale kindlasti lähiajal üheski kambakas. 4%  4%  [ 2 ]
Muu(lisa kommentaar foorumisse) 2%  2%  [ 1 ]
Hääli kokku : 56
Autor Sõnum
Postitus15.04.2013 12:26:26 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 01:28:14
Postitusi: 1232
Asukoht: Tallinn
Tere kaasmängijad ja miks mitte ka uued huvilised. Nüüd on selge, et Aatomi eestvedamisel kambakad ei jätku. Nagu öeldakse, tao rauda kuni see kuum on ehk tõstan teema üles enne kui kära käimasoleva kambaka teemal vaibub ning koos sellega ka inimeste aktiivsus siin foorumis.
Kellegi teise eestvedamisel osaleks ma hea meelega järgmistes kambakates ja olen nõus aitama ka tehnilise lahenduse koha pealt, minu poolest võib see kasvõi siin foorumis jätkuda. Hetkel on Aatomi jaoks juba loodud lahendus swedi pangaväljavõtte sisselugemiseks ja võitude haldamiseks ehk kambaka haldamine on tehtud suhteliselt lihtsaks. Välja arvatud väljamaksed, pole küll pangast uurinud, aga minu teada eraisik mingit massmaksete liidest teha ei saa, seega peab need käsitsi tegema. Keegi kambaka foorumist pakkus abi ka pangalinkide jms.-ga, kui keegi pangaga sidumise teemal käpp on, võime vabalt koostöös asja veel mugavamaks teha.
Aga eestvedaja rolli ma päris enda enda peale võtta ei tahaks. Ideaalis võiks uus kambakas olla muidugi meeskonnatöö ehk valime enda seast eestvedajad, kes kõik omavad ligipääsu nii kambaka haldusliidesele kui ka panuste kogumise kontole. Selle plussiks on nii see, et kogu korraldamisega seotud koormus ei lange ühele inimesele kui ka see, et minimeerime riski, et kambaka raha mittesihipäraselt kasutatakse.
Hetkel on need kõik veel ideed ja mõistagi ei pea me uut kambakat alustama enne kui vanaga asjad selgeks saavad. Aga teema üle arutleda võime küll ja eks ühise arutelu käigus selgub ka see, kas ja kui siis millises vormis kambakas jätkuda võiks.


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 12:53:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 18:54:18
Postitusi: 46
Mina arvan, et võiks jätkuda küll. Kuid eks osalejaid oleks palju vähem selle jama tõttu.

See mitmekesi eestvedamine oleks tulnud ammu ära teha. Esiteks juba suure koormuse pärast ning teiseks jah vähendamaks riske, mis ühe inimese puhul kergemini tekib (unustab pileteid osta, raha kõrvale, "laenamine" jms)...


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 13:09:32 
Eemal

Liitunud: 12.04.2013 20:10:40
Postitusi: 109
Olen nõus, et kambakas võiks jätkuda aga ise samuti eesotsas ei taha ega saa olla :)


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 13:22:19 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 20:51:53
Postitusi: 1195
Asukoht: Harjumaa
Jätkuda võiks igal juhul. Mõtlesin selle vedamise peale aga krt neid kohustusi hetkel niigi palju kaelas, et kardetavasti jääksin ajahätta lihtsalt. Ok kogumine ja piletite ostmine poleks probleem aga pärast see tagasimaksete tegemine on vist paras piin ? Küsimus on, et kas peale sellist jama leiame need inimesed ja kas ka mind usaldataks kui avaldaksin soovi üks vedajatest olla ;)


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 13:24:54 
Eemal

Liitunud: 13.04.2013 16:41:44
Postitusi: 97
Kambakas osaleks edasi. Aga vedada hallata ei oska. Nimelt IT värk võõras. Leiba teenin juhina.


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 13:32:58 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 20:51:53
Postitusi: 1195
Asukoht: Harjumaa
Nagu öeldakse, siis elu õpetab ehk kui läheks järgmise kambaka korraldamiseks teeks ettepaneku, et maksed toimuks sellisesse panka kust oleks kohe võimalik digitaalselt allkirjastatud maksekorraldus alla laadida (see siis tuleks kohe peale EL makse sooritamist osalejatele üles panna).


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 13:53:14 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 01:28:14
Postitusi: 1232
Asukoht: Tallinn
Komm kirjutas:
Kambakas osaleks edasi. Aga vedada hallata ei oska. Nimelt IT värk võõras. Leiba teenin juhina.


Ei loe küll välja, kas trammijuhina, firmajuhina või mõne muu juhina, aga antud hetkel pole ka väga oluline. Kambakas ise ei ole tegelikult IT projekt ja väga sügavaid IT alaseid teadmisi selle eestvedamine ei nõua. Aatom ju samuti IT-st suurt midagi ei teadnud ja sai alguses eestvedamisega ka üksi hakkama. IT-l on siin pigem toetav funktsioon, et mõned tegevused lihtsamaks muuta, seega eeldus asja eestvedajale oleks vaid elementaarne arvutikasutamise oskus(kui siia foorumisse juba kasutaja regamise ja postituse tegemisega hakkama saab, on see eeldus tõenäoliselt täidetud) ja oskus netipanka kasutada.
Kambaka eestvedamisega seotud tegevused oleks järgmised:
- panuste kogumise perioodil vähemalt üks kord päevas pangaväljavõte sisse lugeda ja tegeleda käsitsi panustega, mis reeglitele ei vasta(vale makse kirjeldus, summa ei vasta reeglitele jne.)
- enne piletite ostmist korraldada küsitlus numbrite arvu kohta
- osta piletid
- enne loosimist uuendada eeldatav jackpot jm. numbrid, mis Eesti Loto avaldab
- peale loosimist sisestada võidetud summa(eraldi kasutajate kaupa võidusummat arvutama ei pea, see tehakse automaatselt kui koguvõit sisestada)
- peale mängu lõppu kanda võidud osalejatele üle
(need tegevused on siis eeldusel, et kambakas jätkub täpselt samas vormis. Olenevalt sellest, mis vormis jätata otsustatakse, võivad need mingil määral muutuda, aga üldpilt peaks enamvähema samaks jääma)

Ajaliselt on kõige mahukam võitude väljamaksmine kuna hetkel pole nendega paremat lahendust kui nimekiri ette võtta ja käsitsi ülekanded teha. Samuti peab eestvedaja pakkuma ise välja kombinatsioonide arvu ja korraldama küsitluse, aga foorumis küsitluse korraldamine pole ka oluliselt keerukam kui tavalise postituse tegemine. Muus osas on lahendus loodud st. numbrid sisestatakse veebivormilt ja eestvedaja ise veebimajandusest midagi teadma ei pea. Tehnilistes küsimustes saan ka mina aidata ja tõenäoliselt on siin neid tegelasi veelgi, kes on võimelised vajadusel tehniliste probleemidega abistama.

Seega kel aega ja huvi asja eest vedada on, võib end vabalt välja pakkuda, IT pole siinkohal küll asi, mida kartma peaks.

Ragulka-ga olen 100% nõus, digiallkirjastatud maksekorralduse võiks kohe peale piletite ostmist kuhugi üles panna.


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 14:20:47 
Eemal

Liitunud: 12.04.2013 19:10:04
Postitusi: 10
Mina ka pooldaksin kambaka jätkumist.


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 14:33:23 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 20:51:53
Postitusi: 1195
Asukoht: Harjumaa
On keegi uurinud või teab, kuidas see konto tegemine käib, et ligi saaks rohkem kui 1 inimene(just eraisiku konto puhul)? Kui ei siis helistan ise homme panka ja uurin.
Saan aru, et mõned huvilised siiski on ja võiks vaikselt asja ajama hakata ning näiteks mai algusest uue mängu käima tõmmata või see liiga vara ?


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 14:55:36 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 01:28:14
Postitusi: 1232
Asukoht: Tallinn
Tean niipalju, et krediidipangas üritasin seda teha ja üks jama oli - tädi teatas, et ainult ühele kontole ligipääsu ei saa anda, saab ainult kõikidele. Kas ei saagi või tädi ei osanud, seda ei tea aga tookord ei viitsinud uurida kuna inimene kellele ligipääsu tahtsin anda oli minu elukaaslane ja reaalselt oli raha nagunii ainult ühel kontol. Teistes pankades pole seda uurinud, aga arvan, et see pole nüüd teab mis eriline soov ja suuremates pankades peaks see võimalik olema. Krediidipanga puhul näeb ka nende netipank välja nagu oleks eelmisel sajandil tehtud, seega paistab et nende IT arendused käivadki suhteliselt aeglaselt.


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 14:58:45 
Eemal

Liitunud: 13.04.2013 16:41:44
Postitusi: 97
Autojuht :oops: Seiklen erinevates riikides ja alati ei ole ligipääsu netile.


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 15:03:34 
Eemal

Liitunud: 12.04.2013 20:10:40
Postitusi: 109
Tuli mõte... need, kes põlised Hinnavaatluse tegelased, äkki suhtlete selle põhitegelasega seal ( Tanel ) ja äkki ta on nüüd nõus seal asjale reklaami tegema ja ka aitama kuidagi. ( et kui ikka kambakas jätkub jne )


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 15:24:48 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 20:51:53
Postitusi: 1195
Asukoht: Harjumaa
Arvestades hetkeseisu siis ma kahtlen, et Tanel väga sillas on selle reklaamimisest...Pigem võime ise kusagil teha oma tuttavate seas. Tore oleks muidugi kui see kamp väga suureks ei lähe - esimene kord võiks alla 100 inimesi jääda, et vaadata kui keeruline selle läbiviimine on.


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 15:37:53 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 01:28:14
Postitusi: 1232
Asukoht: Tallinn
Kahtlen samuti, et Tanel hetkel asja HV foorumis reklaamimisest väga sillas on. Samuti olekski hea pisema seltskonnaga alustada. Kui Jaagu koju toome, küll siis hoolitseb meedia tasuta reklaami eest ;)


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 15:48:04 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 20:51:53
Postitusi: 1195
Asukoht: Harjumaa
Nii helistasin panka (Swed). Põhimõtteliselt võimalik ühele kontole ligi lasta x arv inimesi - kõik peaksid olema panga kliendid(sel juhul piisab kui panka läheb ainult konto omanik).
Ütleme, et näiteks mina teen endale konto siis läheks mul vaja nende x inimeste Nime, isikukoodi ja internetipanga kasutajatunnust ning voilaa ongi olemas. Seega konto tegemine peaks olema suhteliselt lihtne.


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 17:57:25 
Eemal
Site Admin

Liitunud: 12.04.2013 21:32:34
Postitusi: 239
Asukoht: Tartu
Ma olen selle peale mõelnud päris palju. Mõelnud, et kuidas asja teha võimalikult lihtsaks, nii kasutajatele kui orgunnijatele.
Minu idee (nagu ma kambaka foorumis korra juba mainisin) oleks teha ühine tulundusühistu, mis siis haldab kogu värki. Miks võiks paljud küsida - selleks, et oleks kõikidest asjadest konkreetne ülevaade. Kõikidel liikmetel on juurdepääs (vaatamisõigus) ühistu pangakontole, kus on näha kõik toimingud. Tegutsev organ on juhatus, kes siis vastutab oma tegevuse eest vastavalt seadustele. Kõik kulutused mis tehakse (veebiserveri rent, pangalingid ja misiganes) lähevad ühistu arvelt. Kogu ülevaade asjast on olemas. Nüüd ainuke probleem on selles, et Eesti Loto ei lase juriidilisel isikul teha internetis kontot. Nende Piletite Interneti teel müümise eeskirjas (https://www.eestiloto.ee/osi/customer/precept) on punktis 1.5 selline lause "Juriidilistel isikutel on võimalik mängida füüsilisest isikust esindaja konto vahendusel ja esindamisel." Küsisin ükspäev Eesti Lotost, et kas väljamakseid saab teha ka juriidilise isiku kontole - vastus on, et saab teha. Seega kui keegi kes muidu Eesti Loto pileteid internetist ei osta on nõus oma konto nö kasutada andma (ma ise tahan vahetevahel oma kontoga ka bingo lotot mängida) olekski sellega ok.
Pileteid osta saab kolmanda isiku kontoga (olen seda proovinud) ja väljamaksete tegemise saab ka teha automaatselt nö kolmanda isiku kontole (ka juriidilise isiku omale) - mis tähendab, et kogu rahavahetus saab toimuda nii nagu vaja st ülevaade on kõigil olemas.
Miks juriidiline isik - selleks, et keegi ei saaks turja hakata kui näiteks küsida rohkem raha kui tegelikult pileteid osteti.
Ja rohkem raha tuleb küsida, kas teenustasu näol a'la 1% ostetud summast (või hoopis võidetud summast) või teha liikmetele aastamaks vms - sellesk et kogu kupatust üleval hoida - tehnilisse arendusse jne.
Saan aru, et ühistuga on jälle mõningad kulutused suuremad, nt ülekandetasud (va LHV's). Samas saaks kasutusele võtta otsekorralduse (kes tahab teeb iga kord kambakale otsekorralduse :)) samas saab teha aga massmakseid, just see mis on praegu kõige ajamahukam - 100+ inimestele rahade tagasimakse tegemine.

Ma olen vaimusilmas näinud sellist lehekülge kus saan sisse logida ja valida nt osalen järgmises suures kambakas, valin oma panuse (see ei pea olema alates 30'st ja samm 10,- - võib ju ka 1,- sammuga vabalt olla - arvuti arvutab ise täpselt kuidas panused jaotuvad) ja teen ülekande pangalingiga. Automaatselt on kohe näha kui palju on raha kogunenud ja näitab minu nö panuse % kogusummast. Samal ajal saan juba ise valida milliseid numbreid või süsteemiga sooviksin mängida. Kui panustamine on lõppenud (nt mingi kolmapäeva hommik kell 12:00) siis pannakse asi lukku ja süsteem arvutab ära mis ja kui palju pileteid on võimalik osta - nüüd tuleb inimese koht. Keegi siis ostab need reaalselt ära ja paneb kohe pildid lehele ülesse. Iga loosimisega näidatakse siis peale võidusumma sisestamist kui palju keegi võitis (nii nagu siiamaani on olnud). Võidud kantakse tagasi kohe automaatselt kasutaja kontole või siis nö vahekontole (nagu osta.ee konto nt) ja saab samade võitudega jätkata järgmises loosimises. Ma ei ole sellest kunagi aru saanud, et miks peab ootama kuni kambakas läbi saab. Tegelikult makstakse ju 10 tööpäeva jooksul juba võidud välja.
Kusjuures neid loosimisi võiks rohkem olla... kui keegi jääb sellest suurest 10 nädala rongist maha kuid tahab ikka porukkast osa saada, siis võiks olla ju võimalus iga nädal mõned süsteemimängu piletid osta, kui on huvi muidugi - see oli lihtsalt ideeks.


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 19:23:08 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 20:51:53
Postitusi: 1195
Asukoht: Harjumaa
huh lugesin vähe seda https://www.riigiteataja.ee/akt/13319788 ja ausalt öelda ei kujuta ette, kes viitsiks seda asja vedada ? Juhatuse valimine, 200+ liikme puhul nõukogu, üldkoosolekud jne jne. arvestades veel, et rahvast on igast eestimaa kandist....
Ma kardan, et Sinu poolt kirjeldatud süsteemi loomine läheb päris kalliks maksma (vaevalt keegi seda väga niisama heast tahtest progrema viitsib hakata). Aga eks kuulame ja vaatame, mis teised arvavad.


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 19:59:57 
Eemal

Liitunud: 14.04.2013 13:52:23
Postitusi: 150
Kambakas on hea idee ja see võiks kuidagi ikkagi jätkuda. Mingi yhingu loomine on vist nats raskem. Anna veel aasta lõpus riigile aru, et mis raha sa seal õigupoolest liigutad. Kõige lihtsam on vist leida 2-3 inimest kes viitsivad jannata. Kelledel oleks juurdepääs samale kontole kuhu panused laekuma hakkavad. Selle jandamisega on muidugi nii, et tylpimus tuleb kiirelt peale, eriti kui osalisis on 100 või veel rohkem. Aga noh, esialgu seda hirmu ilmselt ei ole, et panustajaid liiga palju saab. Siin on kindlasti päid koos, kes suudaks mingi keskkonna lausa valmis treida. Nagu eespool juttu oli. Pead end regama, saad keskkonnas oma konto. Seal hakkab siis nägema jooksvaid mänge jnejnejne...Kes selle valmis teeb? Tasuta?!? Ilma, et mõne kuupärast mingeid nõ´udmisi hakkaks tulema, et näed ma tegin niiiii palju tööd ära, et ma tahan nyyd tasu saada mingil moel. Või panen poe kinni. Kuna inimeste hulk on suur nende asjade juures, siis tuleb tegijatele nii tyytuid ja mõttetuid kysimusi et kole. Aga nendele peab vastama. Jälle oma vabast ajast. Võib ju wiki ja faq ja mis kõik kokku keerata, aga inimesed ei loe neid ja ei syvene. Ainus huvi on panus panna ja järgmine nädal kohe klotsi vastu saada. See jutt ei käi kõigi kohta muidugi, aga selle rahva arvu juures on neidki.
Nii, et kes vedada tahab, siis kõva närvi ja paraku peab leidma ka aega. Eriti kiireks läheb vahetult enne mängu nagu ikka. Lisaks kuidas sõeluda välja uued vedajad? Google ei aita.


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 21:29:05 
Eemal

Liitunud: 14.04.2013 11:17:24
Postitusi: 2
vb peaks vedajatele mingi väikse protsendi panusest või võidust eraldama, siis oleks nagu pointi/stiimulit asjaga tegeleda... ja ei tekiks isu raha ise kõrvale panna :D


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 21:41:27 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 01:28:14
Postitusi: 1232
Asukoht: Tallinn
Ilusa ja funktsionaalse veebikeskkonna loomine pole niisama lihtne, et teeme ära ja 2 päeva pärast on lahendus olemas. Suuremat pilti vaadates oleks meil vaja siis arendus- hooldus ja marketingimeeskonda(üks inimene võib siin ka mitut rolli täita, aga selge see, et päris üksi poleks kellelgi motiivi nii suurt projekti vedama hakata). Minu ettepanek oleks pigem see, et kui jätkata, siis esialgu võiks see olla umbes samas formaadis(kas piletid 10 loosimiseks või lühemaks ajaks osta, selle üle võib arutleda) ja hakkaks vaikselt sinna ümber ka paremat keskkonda ehitama. Enda kohta ütlen ausalt, et mingeid pisikesi skripte, mis mõne liigutuse oluliselt mugavamaks muudavad võin ju kirjutada ja vaikselt võib kõrvale ka funktsionaalsemat asja ehitama hakata, aga äitäh eest mingit suuremat projekti, mis lühikese aja jooksul valmis peab saama, algatada pole lihtsalt aega.
Samas kui mõni tudeng sooviks näiteks kursusetööd teha, oleks siin hea võimalus... vaeva peab nägema palju rohkem kui kooliprojekti jaoks, samas on olemas kogenumate tegelaste toetus ja kogemusi saaks kordades rohkem kui kooliprojekti tehes.


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 21:42:07 
Eemal

Liitunud: 14.04.2013 13:52:23
Postitusi: 150
henryki kirjutas:
vb peaks vedajatele mingi väikse protsendi panusest või võidust eraldama, siis oleks nagu pointi/stiimulit asjaga tegeleda... ja ei tekiks isu raha ise kõrvale panna :D

Vastupidi, see peaks olema imo rangelt vabatahtlik tegevus. Süües kasvab isu...


Üles
 Profiil  
 
Postitus15.04.2013 21:44:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 18:54:18
Postitusi: 46
Ei tohi eraldada. Muutub hasartmänguks vms. Aga pole keelatud kasutajatel niisama annetada/kanda korraldajale "õlleraha", nagu mina ka nt aatomile kandsin suurvõidu puhul. Summa oli küll minimaalne, kuid paljude inimeste korral tuleks täitsa motiveeriv summa. ;)

Ise arvan, et vähemalt 3 inimest võiks jah kambakat juhtida (omada ligipääsu kõigele jne). Jaotada need kirjutatud tööülesanded ära.


Üles
 Profiil  
 
Postitus16.04.2013 09:09:42 
Eemal

Liitunud: 16.04.2013 08:36:58
Postitusi: 22
Olen poolt, et kambakas võiks jätkuda.
Olen ka nõus õla alla panema kui vaja. Mõned 2-3 tundi päevas ikka leiab, et sellega tegeleda.
Samas peaks kindlasti olema eestvedajaid rohkem kuna vahest võib ette tulla välisreise mille ajal on teemaga tegelemine raskendatud.


Üles
 Profiil  
 
Postitus16.04.2013 09:27:03 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 20:51:53
Postitusi: 1195
Asukoht: Harjumaa
Põhimõtteliselt võin samuti aidata vedada, kuid jah...neid majandajaid võiks olla 3+ (endal mul suvel aega napib). Napoleon, Sa poleks huvitatud ?
Omalt poolt võin pakkuda, et lähen teen ühise konto ära näiteks.


Üles
 Profiil  
 
Postitus16.04.2013 09:27:27 
Eemal

Liitunud: 12.04.2013 21:10:12
Postitusi: 12
Pooldan jätkumist, kuid asi peab olema palju rohkem läbipaistev.
See, et Aatom meiele vee peale tõmbas ei tähenda, et kõik ülejäänud 99 inimest ka kohe pätid on :)


Üles
 Profiil  
 
Postitus16.04.2013 09:49:54 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 01:28:14
Postitusi: 1232
Asukoht: Tallinn
ragulka kirjutas:
Põhimõtteliselt võin samuti aidata vedada, kuid jah...neid majandajaid võiks olla 3+ (endal mul suvel aega napib). Napoleon, Sa poleks huvitatud ?
Omalt poolt võin pakkuda, et lähen teen ühise konto ära näiteks.


Olen nõus aitama, aga täpselt samadel põhjustel mida sinagi mainisid, ei tahaks asja 100% enda peale võtta kuna ikka tuleb ette olukordi, kus pole aega tegeleda, aga mängijad ju ootavad igal kolmapäeval peale loosimise lõppu ASAP tulemusi. Samuti teeks mina ettepaneku, et kui uue kambaka teeme, lööme panuste tegemise pisut varem lukku ja ostame piletid 1-2 tööpäeva enne esimese vooru algust. Seda siis selleks, et kui tõesti limiitidega mingi jama tekib, eestvedajad ei suuda kokku leppida kes piletid ostab vms., jääb pisut varu, et prolbeemid ära lahendada ja piletid õigeks ajaks ära osta.


Üles
 Profiil  
 
Postitus16.04.2013 10:55:23 
Eemal
Site Admin

Liitunud: 12.04.2013 21:32:34
Postitusi: 239
Asukoht: Tartu
ragulka kirjutas:
huh lugesin vähe seda https://www.riigiteataja.ee/akt/13319788 ja ausalt öelda ei kujuta ette, kes viitsiks seda asja vedada ? Juhatuse valimine, 200+ liikme puhul nõukogu, üldkoosolekud jne jne. arvestades veel, et rahvast on igast eestimaa kandist....
Ma kardan, et Sinu poolt kirjeldatud süsteemi loomine läheb päris kalliks maksma (vaevalt keegi seda väga niisama heast tahtest progrema viitsib hakata). Aga eks kuulame ja vaatame, mis teised arvavad.


Minu kirjeldet juhul on tegemist ühise tegutsemise juriidilise vormiga, nii nagu asjad võiksidki tegelikult käia. On's keegi mõne korteriühistu juhatuses/alustamise juures olnud? See on põhimõtteliselt sama teema. Inimesed tulevad kokku ühise eesmärgi nimel ja selleks et eesmärk ära ei kaoks või asjad üksteise suhtes võimalikult selged oleks ongi loodud seaduslik raamistik.
Loomulikult ei keela ju ka oma sõpruskonnas kambaka moodi üritust teha. Praegusel juhul aga koosneb kogu seltskond ju üksteist mitte tundvatest isikutest (no viimase sündmuste valguses suhtleme muidugi rohkem).
Selline ühistuline (ametlikus vormis ühine) tegutsemine paneb piirid rohkem paika.
On ühine põhikiri, mille valguses tegevus toimub. Kes tahab astub liikmeks, kes ei taha võib ka mitte astuda. Nt kes ei ole ühistu liige võib ka kambakast osa võtta kuid maksab nt rohkem teenustasu. Ja kui võetakse teenustasu, siis ei ole see automaatselt hasartmängu korraldamine, kuna lotot korraldab ikka Eesti Loto. Ühistu vaid osutab teenust.
Liikmetele osutatakse teenust soodsamalt.
Kui on palju liikmeid või lihtsalt osalejaid ja teenustasu on suur ja see kogu ettevõtmine võtab rohkem aega kui nädalas 2-3 tundi, siis võib ju ka sellele inimesele palka maksta ja seda ametlikult, mitte et a'la näe õlleraha sulle kingitus/annetus.

Ja süsteem ei peagi kohe alguses mingi meeletu olema. Alustada võime ju tasa ja targu. Esialgu on kõik vabatahtlik tegevus. Üks teeb ühte, teine teist asja, kolmas midaiganes. Kõik kes tahavad saavad panustada, kes aega, kes raha, kes mingeid muid vahendeid.
Kogu asja point on see, et oleks kindlad inimesed kes asjaga tegelevad. On kindel raamistik/reeglid kus/milles asjadega tegeletakse. Loome mingi konkreetse süsteemi - kui eestvedavad inimesed väsivad saab mõni uus inimene asuda asja vedama/juhtima ja asi toimib edasi valatult.

Ehh, ma üritan oma mõtet siin müüa kuigi argumendid vist ei ole eriti veenvad.

Kui mina oleksin uus tulija. Leiaksin kuskilt guugeldades, et ohh näe mingid inimesed ostavad koos Viking Lotto (Euro Jackpoti vms) pileteid, et osaleda süsteemimängus. Mina neid ei tunne. Ma ei tunne ka kedagi kes neid tunneks. Päris nimede all eriti ei esineta. Ma mõtlen ikka päris mitu korda kas ma tahan oma raha panustada.
Alar Toomi ettevõtmisse otsustasin "panustada" just tänu sellele infole et üks suurvõit tuli ja kõik said oma võidu kätte. Oli tekkinud usaldus, mida räigelt ära kasutati.
Ma ei ütle, et mingi ühistu loomisega on võimalik suuremat usaldust luua, piisab vaid ühest inimesest kes kogu asja võib sekundiga muuta, kuid vähemalt on loodud mingi kontrollorgan, kes võtab vastu kiired otsused ja kasutusele mingid eelnevalt kokkulepitud meetmed (korteriühistutes on nt tavaliselt võlgnevuses korterite puhuks mingi väljatöötatud reglement a'la nüüd teavitame korteriomanikku, kui selle aja jooksul ära ei maksa läheb inkassosse vms). Ühistuga on kontrollivõimalused suuremad.

Kunagi on üks jaapani ühistegelane öelnud, et "Kui ametikoht luuakse eeldusega, et seal peab olema aus inimene, siis jõuab sinna varem või hiljem suli." Seega tuleb selline võimalus juba eos elimineerida ning seda on võimalik ühistuga palju kergemini teha, kui koos ühes seltskonnas-seltsingus.

Ja pika jutu kokkuvõtteks - ma olen ka nõus oma aega panustama, ükskõik mis vormis see hakkab olema, kuid mina eelistan ametlikku vormi.


Üles
 Profiil  
 
Postitus16.04.2013 11:18:15 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 01:28:14
Postitusi: 1232
Asukoht: Tallinn
bigu,

arvan et keegi polegi otseselt juriidilise keha loomise vastu. Paraku võib siin takistuseks saada kaks asja:
- inimestel pole kogemusi ja/või aega, et kogu see asi juriidiliselt korrektselt ära vormistada. Ma ei tea, kas või kui palju sinna raha omakapitali, riigilõivude jms. näol kulub, aga ka see võib olla takistus, et ei soovita korraga nii suurt summat sinna alla panna
- tõenäoliselt kulud asja käigushoidmiseks on pisut suuremad(raamatupidamine, majandusaasta aruanded jms., mida peab väljast tellima kui kellelgi omadest nendega tegelemiseks kompetentsi ja/või aega pole)

Aga kui sul on nii teadmisi kui vaba aega, et asjaga tegeleda, siis pane detailsemalt kirja, milline on sinu nägemuses edasine tegevuskava koos infoga, millega saad ja oskad ise aidata nii juriidilise keha loomisel kui ka hilisemal käigushoidmisel. Kui selle keha loomine liikmete jaoks väga suurt algpanust ei tähenda ja suurema osa asju saame oma jõudude või mõistlike kulutustega tehtud, siis arvan et keegi pole juriidilise keha loomise vastu.


Üles
 Profiil  
 
Postitus16.04.2013 11:44:39 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.04.2013 20:51:53
Postitusi: 1195
Asukoht: Harjumaa
OT: Muideks bigu, kas Sa oled oma K8 panuse tagasi saanud (5 päeva möödas sellest ajast kui lubas kõik tagasi kanda) ?


Üles
 Profiil  
 
Postitus16.04.2013 11:50:06 
Eemal
Site Admin

Liitunud: 12.04.2013 21:32:34
Postitusi: 239
Asukoht: Tartu
ragulka kirjutas:
OT: Muideks bigu, kas Sa oled oma K8 panuse tagasi saanud (5 päeva möödas sellest ajast kui lubas kõik tagasi kanda) ?

Ei ole saanud. Ma kirjutasin talle kohe kui tekkisid kahtlused (paar päeva peale Napoleoni kirja), et ma tahan oma K8 panust tagasi saada. Ta ei ole isegi sellele kirjale vastust saanud.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Foorum on lukus See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 95 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
POWERED_BY
et 3.0.10